Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Σε εξέλιξη η δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Η δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Α/Γ ξεκίνησε στην Πάτρα. 

 

Οι αγώνες γίνονται με βροχή και χαμηλή για τα δεδομένα της εποχής θερμοκρασία.  Απευθείας τελικοί θα γίνουν στη σφυροβολία Γυναικών, το επί κοντώ και το ύψος των Ανδρών.

 

Οι τρεις πρώτοι 

Ανδρες

400 μ. εμπ.:

1η σειρά: Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 53.44, Σκάρπας (ΓΑΣ Χολαργού) 53.83, Βασιλούνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 54.64

2η σειρά: Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 54.13, Ανυφαντής (Πανελευσυνιακός) 54.23, Καλογεράκης (ΟΦΗ) 54.64 

3η σειρά: Ασλανίδης (ΜΕΑΣ Τρίθτων) 54.38, Ψάλτης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 54.43, Γαλανόπουλος (ΠΓΣ) 54.63

Δισκοβολία α' γκρουπ: Θανόπουλος (ΠΑΣ Κομοτηνής) 52,35 μ., Ζώτος (ΓΣ Μανδρών) 50,48 μ., Δελής (Πίνδαρος) 49,81 μ. 

 

Γυναίκες

800 μ.: 

1η σειρά: Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.15.13, Δόβρου (Κύδων Χ.) 2.15.79, Κουτλή (Αμεινίας Μ.) 2.17.13

2η σειρά: Λευκοπούλου  (ΓΣ Γλυφάδας) 2.16.33, Θωμαίδου (Αν. Λαμίας) 2.16.38, Σπανούδη (ΓΑΣ Χολαργός) 2.16.58

3η σειρά: Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 2.13.82, Λιάκου (Λούη Κορυδαλού) 2.14.53, Λίβα (Αν. Λαμίας) 2.15.35

400 μ. εμπ. 1η σειρά: Δαλάκα (Νεάπολη Χαλκίδας) 59.14, Λιτσένη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 60.44, Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) 60.56

2η σειρά: Κανάκη (ΟΦΗ) 60.29, Τόκα (Ολυμπίας Πατρών) 60.49, Γναφάκη (Κύδων) 61.56

Μήκος: Αλεξούλη (Πελασγός) 6,21 μ. (1,0), Παπαχρήστου (ΑΕΚ) 6,11 μ. (1,0), Γράβαλου (ΑΕΚ) 5,96 μ.

 

Οι φίλοι του στίβου έχουν την δυνατότητα να ενημερώνονται για την εξέλιξη των αγώνων από το site της ομοσπονδίας και την επίσημη σελίδα του ΣΕΓΑΣ σε Facebook και twitter. Τα αναλυτικά αποτελέσματα θα αναρτηθούν με την ολοκλήρωση του πρωινού προγράμματος.

 

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2 από τις 19.00-21.00.

 

ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

9:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Προπ. Λαδόπουλου - Όριο: 47,00μ.

9:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός Α΄group

Όριο: 46,50μ.

9:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 3,60μ.

9:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

9:30

400μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

9:55

400μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

Προκριματικός 2 group

Όριο: 2,00μ.

10:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός Β΄group

Όριο: 46,50μ.

10:20

800μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:40

800μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:45

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 7,35μ.

11:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Όριο: 12,50μ.

11:05

200μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

11:15

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός

Όριο: 62,00μ.

11:30

200μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

 

Πηγή: Γραφείο τύπου ΣΕΓΑΣ