Εκτύπωση αυτής της σελίδας

2ο Run for You - Κυριακή 19 Απριλίου 2015

Με μεγάλη επιτυχία και σύμμαχο τον ανοιξιάτικο καιρό διεξήχθη σήμερα στο "Πάρκο Περιβαλλοντικής Ευαισθητοποίησης Αντώνης Τρίτσης" το "2ο Run for You" από την Sportevent.

Το Πάρκο πλημμύρησε με αθλητές και θεατές. Οι αποστάσεις που κάλυψαν οι δρομείς ήταν 4 & 10 χλμ. Για πρώτη φορά οι δρομείς έτρεξαν μια νέα διαδρομή 7 χλμ Fun Trail που τους ενθουσίασε με τις υψομετρικές εναλλαγές και το καταπράσινο τοπίο, που πραγματικά θύμισε αγώνα βουνού.

Λίγο μετά τα 15 και 17 λεπτά αντίστοιχα άρχισαν οι πρώτοι τερματισμοί ανδρών και γυναικών της μικρής απόστασης των 4 χλμ ενώ λίγο πριν τα 37 και 47 λεπτά ξεκίνησαν οι αντίστοιχοι τερματισμοί της μεγάλης απόστασης των 10 χλμ. Για την FUN TRAIL διαδρομή 7 χλμ οι πρώτοι αθλητές άρχισαν να τερματίζουν στα 33 λεπτά για τους άνδρες και 43 λεπτά για τις γυναίκες.

Στην κατηγορία των 10 χλμ. ανδρών στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Ιωάννης Λουκάς σε 37'40 του ΑΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ. Δεύτερος ο Γεώργιος Παπαιωάννου σε 41'43 της WAKEUPSTREET και στην τρίτη θέση ο Δημήτριος Λιάτσος σε 42'37 του Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ ΙΛΙΟΥ. Στις γυναίκες στην πρώτη θέση τερμάτισε η Σαμπρίνα Τβιςς σε 47'17 της ROMAS PRO TRAINING, δεύτερη η Ελένη Τζίμα σε 50'03 και στην τρίτη θεση η Esmeralda Holscher σε 51'36.

2o runforyou 11

Βράβευση για τα 10 χιλιόμετρα ανδρών.

2o runforyou 07

Βράβευση για τα 10 χιλιόμετρα γυναικών.

Στην κατηγορία των 4 χλμ. ανδρών στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Davide Ξυνομηλάκης σε 15'19. Δεύτερος ο Ανδρέας Νίνης σε 15'32 της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ και στην τρίτη θέση ο Γεράσιμος Αντωνόπουλος σε 16'23 της ΥΓΕΙΑ Κ ΔΙΑΠΛΑΣΗ GYM. Στις γυναίκες στην πρώτη θέση τερμάτισε η Μαρία Γκούπου σε 17'17, δεύτερη η Λέλα Σάγκα σε 18'05 του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ - OUTRUN και στην τρίτη θέση η Δήμητρα Αναστασιάδου σε 19'39 από την ΑΕΚ.

2o runforyou 08

Βράβευση για τα 4 χιλιόμετρα ανδρών.

2o runforyou 09

Βράβευση για τα 4 χιλιόμετρα γυναικών.

Στην κατηγορία των 7 χλμ. FUN TRAIL ανδρών στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Βασίλης Μακαντάνης σε 33'56 του OUTRUN MARATHON CLUB. Δεύτερος ο Νικόλαος Βακύρης σε 35'39 της TOP CYCLES και στην τρίτη θέση ο Μιχάλης Χαλίκιας σε 37'07. Στις γυναίκες στην πρώτη θέση τερμάτισε η Γεωργία Τσάφου σε 43'26 της SPORTEVENT, δεύτερη η Χριστίνα Μαραγιάννη σε 47'52 και στην τρίτη θεση η Ελευθερία Στεριώτη σε 49'18.

2o runforyou 01

Βράβευση για τα 7 χιλιόμετρα FUN TRAIL ανδρών.

2o runforyou 10

Βράβευση για τα 7 χιλιόμετρα FUN TRAIL γυναικών.

Συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς που συμμετείχαν στα 4 χλμ, 7 χλμ και 10 χλμ.

Πολλά μπράβο στους μικρούς μας φίλους που έτρεξαν στους παιδικούς αγώνες. Η Νομική Βιβλιοθήκη τίμησε τους πρώτους κάθε απόστασης προσφέροντάς τους τη νέα έκδοση της Παιδικής Νομικής Βιβλιοθήκης με τίτλο «Ήταν το ίνδαλμά μου».

2o runforyou 02

Φωτογραφίες από το event εχουν δημοσιευτεί  στο gallery της ιστοσελίδας μας, πατήστε ΕΔΩ. Μπορείτε να δείτε τις φωτογραφίες και στο facebook  , στην ενότητα Φωτογραφίες - Άλμπουμ 2ο Run for You.

Οι δρομείς που έτρεξαν στον αγώνα μπορούν να κατεβάσουν το δίπλωμα συμμετοχής του αγώνα από το παρακάτω λινκ.