30 Αυγούστου με 2 Σεπτεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Φεστιβάλ Τριάθλου Νέων, στο Λουτράκι

 

ETU EUROPEAN YOUTH TRIATHLON CHAMPIONSHIP & FESTIVAL 2018

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Φεστιβάλ Τριάθλου Νέων

Λουτράκι 30.08 – 02.09.2018

 

Δελτίο Τύπου

30 Αυγούστου με 2 Σεπτεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Φεστιβάλ Τριάθλου Νέων, στο Λουτράκι

 

Η Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου (Ε.Ο.ΤΡΙ.), η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Τριάθλου (ETU) και o Δήμο Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγ. Θεοδώρων, διοργανώνουν στο Λουτράκι το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Φεστιβάλ Τριάθλου Νέων 2018 (ETU EUROPEAN YOUTH TRIATHLON CHAMPIONSHIP & FESTIVAL 2018), από τις 30 Αυγούστου έως τις 2 Σεπτεμβρίου, υπό την αιγίδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Τριάθλου (ITU) και της Περιφέρειας Πελοποννήσου.

Tο event θα διεξαχθεί σε τέσσερις ημέρες, με την αγωνιστική δράση να είναι καθημερινά έντονη και ενδιαφέρουσα. Συγκεκριμένα, στις 30 Αυγούστου θα διεξαχθούν οι Ημιτελικοί των Youth Men και Women με τους πρώτους αθλητές να συμμετέχουν στον Τελικό Α του Σαββάτου, 30 Σεπτεμβρίου, και οι υπόλοιποι στον Τελικό Β, της που θα διεξαχθεί επίσης το Σάββατο. Την Παρασκευή, 31 Αυγούστου, θα διεξαχθεί αγώνα Aquathlon, ανοικτός σε όλους. Το Σάββατο, εκτός από τους τελικούς, θα διεξαχθούν και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/ Γυναικών- Εφήβων/Νεανίδων 2018, καθώς και ο αγώνας Triathlon1 για τους αθλητές των Age Group. Την τελευταία ημέρα του φεστιβάλ, θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Mixed Relay, καθώς και στη συνέχεια το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Mixed Relay.  

Το συγκεκριμένο event διοργανώνεται για πρώτη φορά στη χώρα μας, δίνοντας τη δυνατότητα σε νέους αθλητές, ηλικίας 15 έως 17 ετών (γεννημένοι από το 2001 έως το 2003), να αγωνιστούν σε έναν αγώνα υψηλού συναγωνισμού, όπως και υψηλών προδιαγραφών όπως μόνον το εξειδικευμένο επιτελείο της Ε.Ο.ΤΡΙ. και η διεθνείς κριτές της ITU μπορούν να διασφαλίσουν. Η κάθε Ευρωπαϊκή χώρα, συμπεριλαμβανομένου της Ελλάδας, δικαιούται να εκπροσωπηθεί το πολύ από 2 αθλητές στον αγώνα των Νέων Ανδρών (Youth Men) και από το πολύ 2 αθλήτριες στον αγώνα των Νέων Γυναικών (Youth Women). Οι αθλητές και αθλήτριες που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας έχουν επιλεχθεί βάσει του αγώνα κριτηρίου που διεξήχθη στο Ναύπλιο, στις 17 Ιουνίου 2018 και θα ανακοινωθούν και επίσημα τις επόμενες μέρες από την Ε.Ο.ΤΡΙ. .

Όμως, το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και Φεστιβάλ Τριάθλου Νέων, έχει ως παράλληλο στόχο να αναδείξει την πολιτισιτκή κληρονομιά και τις ομορφιές της χώρας μας. Παράλληλα με τους αγώνες, θα διεξαχθούν και επισκέψεις για τους συμμετέχοντες του φεστιβάλ και τους συνοδούς τους σε αρχαιολογικά μνημεία στην Αθήνα και τις γύρω περιοχές του Λουτρακίου, όπως τη Νεμέα, τα Ίσθμια, το Ηραίο, αλλά και άλλα μέρη της πλούσιας σε ιστορία και πολιτισμό Ελλάδας.

Το μέλλον του τριάθλου της Ευρώπης θα βρίσκεται στο Λουτράκι 30/08 – 02/09! Πάρε μέρος κι εσύ στη γιορτή! Υπάρχουν αγώνες για όλους!

Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου

www.triathlon-hellas.com

Αποτελέσματα:

 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΘΛΗΤΗ
1 ΣΚΟΡΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 25:10:00 46
2 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ 25:39:00 2
3 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 26:00:00 1
4 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 26:37:00 58
5 ΧΑΣΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 26:40:00 3
6 ΡΟΒΥΘΑΚΗΣ ΤΑΣΟΣ 27:09:00 104
7 ΚΟΤΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 27:40:00 23
8 ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 27:45:00 52
9 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 28:09:00 14
10 ΤΣΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28:28:00 26
11 ΠΕΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 28:29:00 15
12 ΦΙΛΗΜΕΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29:10:00 78
13 ΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29:25:00 82
14 ΚΑΡΑΝΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 29:29:00 40
15 ΚΟΥΝΕΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 30:33:00 86
16 ΣΚΟΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30:51:00 54
17 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 31:11:00 19
18 ΘΩΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 31:19:00 41
19 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 31:27:00 4
20 ΠΑΤΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 31:40:00 75
21 ΚΟΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 31:52:00 22
22 ΜΕΛΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ 32:09:00 39
23 ΧΑΤΖΗΧΑΡΙΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 32:32:00 5
24 ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 32:43:00 64
25 ΜΠΑΤΣΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 32:45:00 80
26 ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 32:55:00 94
27 ΛΕΩΝΙΔΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 32:56:00 99
28 ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 33:17:00 60
29 ΤΣΟΓΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 33:43:00 69
30 ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΣΑΝΤΡΑ 33:44:00 13
31 ΣΕΡΙΣΤΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34:14:00 72
32 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 34:15:00 107
33 ΓΙΑΛΟΥΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34:18:00 9
34 ΝΤΑΓΚΑΣ ΒΑΪΟΣ 34:26:00 106
35 ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΑΓΛΑΪΑ 34:29:00 37
36 ΣΤΑΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34:29:00 67
37 ΓΚΑΡΑΒΕΛΛΑ ΚΑΤΙΑΝΑ 34:33:00 16
38 ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34:41:00 25
39 ΠΕΓΚΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 34:58:00 93
40 ΡΑΔΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 35:09:00 63
41 ΣΠΕΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 35:10:00 27
42 ΤΖΗΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 35:14:00 50
43 ΤΖΙΛΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 35:15:00 49
44 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 35:54:00 109
45 ΠΑΠΑΔΕΛΗΣ ΑΚΗΣ 35:59:00 101
46 ΜΑΡΑΣ ΖΗΣΗΣ 36:00:00 100
47 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 36:23:00 55
48 ΒΗΤΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 36:24:00 88
49 ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΝΑ 36:39:00 31
50 SLEZAK LUKAS 36:51:00 33
51 ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 37:26:00 53
52 ΖΗΓΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 37:44:00 32
53 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 37:46:00 21
54 ΝΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 38:05:00 36
55 ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 38:12:00 30
56 ΑΛΙΧΑΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 38:28:00 7
57 ΚΟΡΑΒΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 38:42:00 28
58 ΣΤΑΜΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ 39:16:00 66
59 ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 39:16:00 85
60 ΤΣΙΑΜΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 39:19:00 70
61 ΠΑΡΧΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 39:26:00 84
62 ΚΟΥΣΑΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 39:40:00 44
63 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 39:41:00 87
64 ΛΟΥΜΠΟΥΤΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 39:54:00 51
65 ΤΖΙΟΥΤΖΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 40:05:00 8
66 ΣΤΑΜΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 40:08:00 65
67 ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 40:09:00 97
68 ΑΡΜΑΝΤΟ ΛΙΚΟ 40:10:00 91
69 ΤΣΑΜΠΕΡΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40:13:00 83
70 ΤΣΙΑΜΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 40:18:00 71
71 ΓΚΑΤΖΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 40:20:00 45
72 ΠΑΝΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 40:34:00 92
73 ΤΣΟΡΜΠΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΛΟΓΗΣ 40:47:00 24
74 ΝΕΒΕΣΚΙΩΤΗΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ 41:21:00 42
75 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 41:21:00 43
76 ΠΛΙΑΤΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 41:57:00 17
77 ΑΑΜΟΝΤ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 42:05:00 77
78 ΣΤΑΜΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 42:05:00 65
79 ΚΟΥΪΜΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 42:07:00 81
80 ΠΛΙΑΤΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 42:32:00 18
81 ΤΣΙΟΤΣΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 42:34:00 20
82 ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 42:37:00 29
83 ΝΤΑΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 42:42:00 12
84 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 43:45:00 6
85 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 43:50:00 56
86 ΓΚΑΡΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 44:00:00 108
87 ΤΣΑΜΠΕΡΤΙΔΗΣ ΘΑΝΟΣ 44:01:00 89
88 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΣ 44:10:00 57
89 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 44:43:00 73
90 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΦΙΑ 44:47:00 34
91 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 47:54:00 38
92 ΧΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 48:01:00 68
93 ΚΑΠΛΑΝΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 52:13:00 47
94 ΚΙΡΕΜΙΤΣΙΟΓΛΟΥ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ 52:14:00 48
95 ΜΠΟΥΜΠΟΝΑΡΗ ΦΑΝΗ 53:10:00 79
96 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΧΑΡΗΣ 53:14:00 59
97 ΡΟΒΥΘΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 53:26:00 105
98 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 54:40:00 10
99 ΔΕΜΙΡΤΖΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 54:40:00 95
100 ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 54:41:00 11
101 ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 55:43:00 74
102 ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ 55:54:00 102
103 ΣΟΥΛΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 55:54:00 103
104 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ 1:05:12 62
105 ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 1:05:13 90
106 ΔΕΜΙΡΤΖΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ 1:05:15 98

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ «Η ΖΕΥΞΗ»

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

1oς ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΡΚΟΥ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ»

 

ΜΕΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

 

Την Παρασκευή 29 Ιουνίου 2018 ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Αθηναίοι Δρομείς» σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Αττικής και υπό την Αιγίδα της Ελληνικής Αστυνομίας, της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού και Υπεραποστάσεων και της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Άθλησης για όλους, με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού Άθλησης και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων, πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία τον 1ο ΑΓΩΝΑ ΠΑΡΚΟΥ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ και liveμουσικόeventστο πανέμορφο και καταπράσινο χώρο του Πεδίου Άρεως, στο κέντρο της Αθήνας.

 

   Από νωρίς το απόγευμα, πλήθος κόσμου, γεμάτο χαμόγελα και ζωντάνια, συγκεντρώθηκε στον χώρο του Πάρκου, για να τρέξουν, να περπατήσουν και να διασκεδάσουν όλοι μαζί, με μοναδικό μέλημά τον Αθλητισμό για όλους και ην ανάδειξη του Πεδίου Άρεως.

   Μεταξύ των παρευρισκομένων, πολιτειακοί κι αθλητικοί παράγοντες κι εκπρόσωποι Συλλόγων,τίμησαν την Εκδήλωσή με την παρουσία τους. Από την Περιφέρεια Αττικής, τον πολυτιμότερο Αρωγό του Αγώνα, η Αντιπεφερειάρχης Κεντρικού Τομέα κα Ερμίνα Κυπριανίδου, ο κ. Σπύρος Πάντζας, Εντεταλμένος Σύμβουλος Αθλητισμού της Περιφέρειας Αττικής και ο κ. Ανδρέας Θεολόγου,ψυχή της συνεργασίας μας,ο Αντιπεριφερειάρχης οικονομικών, κ. Χρήστος Καραμάνος, ο περιφερειακός σύμβουλος, κ. Φώτης Χρυσικός, που έδωσαν με τον λόγο και την παρουσία τους μία θετική κι ελπιδοφόρα «ανάσα» στα δρώμενα του Πάρκου. Από πλευράς δρομικών Συλλόγων, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας η Πρόεδρος του «αδελφού» Συλλόγου ΣΔΥ Αθηνών και μέλος του Δ.Σ. της ΕΟΣΛΜΑ-Υ, κα Ελένη Μπερτσάτου με το μέλος του Δ.Σ. Μανώλια Μιχαλογιαννάκη, ο Πρόεδρος του ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής, κ. Κωνσταντίνος Σάμιος με τον αντιπρόεδρο, κ Αριστείδη Μάρα και ο Ειδικός Γραμματέας της Ε.Ο.Λ.Σ.Μ.Α.-Υ κι εκπρόσωπος του Σ.Α. ΤΡΟΚΑΝΤΕΡΟ, κ. Κώστας Λιαπής. Από τον χώρο του Αθλητισμού, ο Πρόεδρος της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κ. Παναγιώτης Αγγελόπουλος πρωτοπόρησε και αθόρυβα τερμάτισε στα 5 km.

  Ο 1ος Αγώνας Πάρκου «Νυχτερινές Διαδρομές» έχει χαρακτηριστεί «Πράσινος Αγώνας». Ειδικό διαμορφωμένο περίπτερο της περιβαλλοντικής εταιρείας ΖΟΤΕΝ είχε στηθεί στην είσοδο του Πάρκου, με σκοπό να ενημερώσει με τις συμβουλές και τα προγράμματά της μικρούς και μεγάλους για τις «πράσινες» δράσεις και τα οφέλη τους στο περιβάλλον και να ενισχύσει μ’ αυτόν τον τρόπο την οικολογική συνείδηση όλων. 

 

Στον Σύντομο χαιρετισμό πριν την εκκίνηση, η Αντιπεριφερειάρχης Κεντρικού Τομέα σημείωσε ότι οι ενέργειεςαπαξίωσης του Πεδίου του Άρεως που επιχειρούνται συστηματικά το τελευταίο διάστημα,απομακρύνουντους επισκέπτες ενώ αντίθετα η «λύση στις αδυναμίες του Πάρκου είναι να γεμίσει με ζωή». Στα πλαίσια αυτά, η Περιφέρεια Θα στηρίζει κάθε δράση με ανάλογο περιεχόμενο σαν αυτή των «Αθηναίων Δρομέων» και παράλληλα θα καταβάλει κάθε προσπάθεια για τη βελτίωση των συνθηκών και των υποδομών του.

 

Η εκκίνηση του 1ου Αγώνα Πάρκου δόθηκε απέναντι από το άγαλμα του Κωνσταντίνου στις 8:52μ.μ., την ώρα δύσης του ηλίου, από τον Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Διαμαντή. Η διαδρομή των 5km περιλάμβανε τρεις στροφές των 1700μ, δίνοντας τη δυνατότητα στους δρομείς ν’ αναδείξουν τις δυνατότητές τους αλλά και  ν’ απολαύσουν τις ομορφιές του Πάρκου. Αμέσως μετά, στις 9:30μμ ακολούθησε περίπατος μιας στροφής των κατοίκων της περιοχής, αλλά κι όσων θέλησαν χαλαρά να συμμετάσχουν στην Εκδήλωση

 

  Οι Αγώνας ολοκληρώθηκε με τον τερματισμό όλων των δρομέων στο ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΑΡΕΩΣ και τις βραβεύσεις/απονομές των τριών πρώτων ανδρών και γυναικών στα 5 km.

    Η Εταιρεία SAUCONY πρόσφερε από ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια στον πρώτο άνδρα και πρώτη γυναίκα των 5km, καθώς κι από ένα τεχνικό T-shirtστον δεύτερο/τρίτο άνδρα και δεύτερη/τρίτη γυναίκα των 5km

   Η εταιρεία GO-HI, αφού είχε παραδώσει μια συσκευασία σε ταμπλέτες σε κάθε αθλητή, πρόσφερε στους 6 νικητές από τρείς συσκευασίες του ενεργειακού συμπληρώματος διατροφής.

 

 

Για την ιστορία στον αγώνα πρώτευσαν:

 

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

 

ΚΑΘ ΧΡΟΝΟΣ

ΜΙΚΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΝΕΦΕΛΗ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

0:20:10

0:20:17

2

ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

 

0:21:46

0:21:50

3

ΠΡΙΣΑΚΑΡΟΥ

ΚΑΤΑΛΙΝΑ

ΣΥΛ. ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

0:21:53

0:21:57

 

 

 

 

 

 

 

ΑΝΔΡΕΣ

 

ΚΑΘ ΧΡΟΝΟΣ

ΜΙΚΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

1

ΔΡΟΣΟΣ

ΚΩΣΤΑΣ

OUTRUN

0:17:27

0:17:30

2

ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

0:18:06

0:18:09

3

ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΚΩΣΤΑΣ

ΠΑΟ

0:18:12

0:18:16

 

 

Μετά τις απονομές η εταιρεία HERBALIFENUTRITION (αν. συνεργάτης) κλήρωσε σε δύο τυχερούς εβδομαδιαίο πρόγραμμα διατροφής

 

Κατά την αποφώνηση, ο Πρόεδρος, κ. Διαμαντής, αφού επανέλαβε το μήνυμα ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ-ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ-ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ του ΠΕΔΙΟΥ ΑΡΕΩΣ, ευχαρίστησε θερμά όλους τους δρομείς για τη συμμετοχή τους στον Αγώνα, τους χορηγούς, εθελοντές και υποστηρικτές για την προσφορά τους στην όλη Διοργάνωση.

 

Τέλος, η ξεχωριστή αυτή βραδιά έκλεισε με ένα μεγάλο πάρτυ με liveροκ μουσική από το συγκρότημα, MrMojoRunning,άφθονο κρασί, προσφορά της σχολής Αμπελουργίας Οινοτεχνίας ΕΠΑΣ ΝΕΜΕΑΣ, μπύρα FIX ΑΝΕΥ και TSAKIRISCHIPS, όπου δόθηκε η ευκαιρία σ’ όλους να διασκεδάσουν στον υπέροχο χώρο του Πεδίου του Άρεως.

 

Να ευχαριστήσουμε από καρδιάς:

 

 

ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ

 

  • Την Συνδιοργανώτρια Περιφέρεια Αττικής για την ουσιαστική της συμβολή στον Αγώνα.

 

ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ

 

  • Την Ελληνική Αστυνομία ΕΛ.ΑΣ. που έθεσε τον Αγώνα υπό την Αιγίδα της.
  • Την Ελληνική Ομοσπονδία Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού και Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)που έθεσε τον Αγώνα υπό την Αιγίδα της.
  • Την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Άθλησης για όλουςUESpTπου έθεσε τον Αγώνα υπό την Αιγίδα της.

 

ΧΟΡΗΓΟΙ

 

  • Την Εταιρεία SAUCONY για την προσφορά 2 αθλητικών ζευγαριών παπούτσια στον πρώτο/πρώτη, για τις τεχνικές μπλούζες στον δευτερο/τρίτο, δεύτερη/τρίτη των 5km, καθώς και για τις σακούλες τροφοδοσίας.
  • Την Χορηγό ενυδάτωσης Εταιρεία ΒΙΚΟΣ Α.Ε. για την χορηγία των νερών και αναψυκτικών του αγώνα
  • Την Εταιρεία GO-HI για τις συσκευασίες ενεργειακού συμπληρώματος διατροφής για όλους τους συμμετέχοντες και τα ισοτονικά ποτά στους δρομείς
  • Την Εταιρεία DOLE HELLAS για την τροφοδοσία των αθλητών με μπανάνες.
  • Την Ολυμπιακή Ζυθοποία Α.Ε. για την μπύρα FIX ΑΝΕΥ.
  • Την σχολή Αμπελουργία Οινοτεχνίας, ΕΠΑΣ ΝΕΜΕΑΣ
  • Τη ΦΡΟΥΤΑΓΟΡΑ ΓΚΥΖΗ
  • Το Εστιατόριο – Ψητοπωλείο «Ο ΓΙΩΡΓΟΣ» στην οδό Βαρατάση.
  • Τα Φροντιστήρια ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ, που θα έχει εντατικά μαθήματα το καλοκαίρι του 2018, για την ενίσχυση στον Αγώνα και τη συνολική στήριξη στον Σύλλογο.
  • Τη HERBALIFENUTRITION (αν. συνεργάτη) για τις προσφορές.
  • Την Tsakiris Chips
  • Tο κατάστημα ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ( από το 1959 στην Σοφοκλέους) γα τους ξηρούς καρπούς των αθλητών.
  • Την HEALTHANDSTEPκαι τους κκ Καλαμαρά και Έξαρχο.

 

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

 

  • Οργανισμός Πολιτισμού Άθλησης και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων
  • Την εταιρεία Zoten για τη συμβολή της στη διοργάνωση και υλοποίηση του περιβαλλοντικού προγράμματος και την αναμόρφωση του Αγώνα σε Πράσινο. Η βασική μας δέσμευση είναι να χρησιμοποιήσουμε τους φυσικούς πόρους του πλανήτη μας αποτελεσματικά, να μειώσουμε τις αρνητικές επιπτώσεις για το περιβάλλον και πιο συγκεκριμένα, να είμαστε υπεύθυνοι για την σωστή συλλογή και διαχωρισμό των απορριμμάτων που θα παραχθούν από τον αγώνα (κυρίως πλαστικά αντικείμενα) τα οποία θα συγκεντρωθούν και θα τοποθετηθούν σε μπλέ κάδους.
  • Την Δημοτική Αστυνομία για την ανταπόκρισή της και την ουσιαστική βοήθεια που προσέφερε στην περιφρούρηση του Αγώνα
  • Την Εταιρεία OUTRUN για τη στήριξη του Αγώνα.
  • Το Ε.Κ.ΕΠ.Υ. και ιδιαιτέρως, τον Δ/ντη Ιατρό Ε.Σ.Υ., κ. Νίκο Μίχο για την συνεργασία και τον Ιατρόκ. Κουρτζή Δημήτριο για τη συμβολή του στην ασφαλή διεξαγωγή του.
  • Τους ΓΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥγια τη συμβολή τους στην ασφαλή διεξαγωγή του Αγώνα.
  • Τους Σαμαρείτες του Ερυθρού Σταυρού για τη συμβολή τους στην ασφαλή διεξαγωγή του Αγώνα.
  • Την Ο.ΔΙ.Κ. για τη συμβολή τους στην ασφαλή διεξαγωγή του Αγώνα.
  • PINOY SG BIKERS
  • FILIPPINO VOLUNTEERS
  • Τους Ραδιοφωνικούς Σταθμούς ΑΘΗΝΑ 984fm, ΕΡΑ SPORΤ 101,8fm και Στο κόκκινο 105,5 για τη ραδιοφωνική προβολή του Αγώνα.
  • Τέλος, το μεγαλύτερο Ευχαριστώ στους πολλούς εθελοντές και τους συντονιστές τους για τη ανεκτίμητη προσφορά τους τόσο στο σχεδιασμό όσο και στην υλοποίηση των εκδηλώσεων.Γι άλλη μια φορά δηλώνουμε ότι οι εθελοντές είναι η μεγαλύτερη περιουσία του Συλλόγου

 

Η υπόσχεση και δέσμευση του Συλλόγου των Αθηναίων Δρομέων είναι μία. Το Πάρκο του Πεδίου Άρεως να ξαναζωντανέψει μέσα από τις δράσεις του,με τη στήριξη Φορέων και κατοίκων και να γίνει πόλος έλξης ανθρώπων κάθε ηλικίας και κάθε ενδιαφέροντος.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας, λοιπόν, και σας περιμένουμε όλους στιςεπόμενες εκδηλώσεις μας για να τρέξουμε, να περπατήσουμε και να διασκεδάσουμε μέσα σ’ αυτόν τον πράσινο πνεύμονα της Αθήνας, που δίνει ζωή κι ενέργεια σε μικρούς και μεγάλους.

 

 

Το Δ.Σ. του Αθλητικού Πολιτιστικού Συλλόγου «Αθηναίοι Δρομείς»

Αποτελέσματα:

 

A/A Gender BIB Name Club cp FINISH
1 Male 1483 ΤΣΙΑΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   0:26:10 0:53:01
2 Male 819 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΑΝΕΤΣΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:27:03 0:53:25
3 Male 225 ΣΑΒΒΑΣ ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ   0:27:24 0:54:40
4 Male 585 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:27:09 0:57:11
5 Male 177 ΧΑΡΗΣ ΒΑΡΕΛΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:27:49 0:57:38
6 Male 494 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΛΙΤΣΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:26:45 0:57:39
7 Female 781 ΦΙΛΙΠΠΑ ΠΟΥΛΙΔΟΥ ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 0:27:54 0:58:13
8 Male 349 ΓΙΩΡΓΟΣ ΖΩΡΗΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:28:37 0:58:22
9 Male 180 ΘΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΟΜΆΔΑ ΔΡΟΜΈΩΝ ΔΉΜΟΥ ΑΘΗΝΑΊΩΝ 0:29:05 0:58:35
10 Male 1494 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΧΑΡΜΠΗΣ   0:29:17 0:59:42
11 Female 797 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΡΙΣΑΚΑΡΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:29:18 0:59:43
12 Female 772 ΕΙΡΗΝΗ ΠΟΥΛΑΚΗ MARATHON CLUB 0:30:20 1:00:50
13 Male 744 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:29:15 1:01:32
14 Male 226 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:30:43 1:01:52
15 Female 1489 ΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΑΡΗ   0:30:32 1:03:09
16 Male 434 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΙΑΜΟΥΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:31:08 1:03:34
17 Male 1496 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΚΟΡΠΟΛΙΘΑΣ   0:29:43 1:03:44
18 Male 243 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ AGEYS A S ARGOLIDAS 0:31:30 1:03:51
19 Male 570 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:31:19 1:03:57
20 Male 218 ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΑΛΕΦΕΡΙΕΦ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 0:31:48 1:04:04
21 Male 1482 ΑΛΚΗΣ ΜΠΟ   0:31:09 1:06:22
22 Male 630 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΕΝΕΧΟΥΤΣΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:33:22 1:06:51
23 Male 504 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΔΑΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:34:10 1:06:55
24 Male 174 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:30:52 1:07:08
25 Male 606 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:32:30 1:07:14
26 Female 488 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΑΤΣΙΑΡΙΜΠΑ Λ.Ο.Λ.Α. RUN 0:32:52 1:07:18
27 Male 599 ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΜΕΝΑΓΙΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΟΣ 0:32:36 1:07:51
28 Male 1499 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΜΑΤΖΑΝΗΣ   0:32:34 1:08:07
29 Male 231 ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΟΝΑΛΑΚΗΣ   0:34:14 1:08:45
30 Male 240 ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:33:46 1:09:00
31 Male 798 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΕΠΠΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:32:31 1:09:05
32 Male 489 ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:34:32 1:09:44
33 Male 248 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΑΚΟΥΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:33:43 1:09:47
34 Female 815 ΜΑΡΙΑ ΣΑΜΟΛΑΔΑ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:34:48 1:10:13
35 Male 329 ΜΙΧΑΛΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ - 1:10:17
36 Male 596 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΟΣ 0:32:52 1:10:26
37 Male 468 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ 0:34:41 1:10:31
38 Male 675 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:33:49 1:10:34
39 Male 1485 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΑΑΝΣΑΚΗΣ   0:33:42 1:10:38
40 Male 919 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΛΙΜΠΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:34:43 1:10:43
41 Female 729 ΝΤΕΝΙΖ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:34:22 1:10:48
42 Male 871 ΝΙΚΗΤΑΣ ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:33:14 1:10:52
43 Male 908 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΣΑΦΑΡΑΣ ADIDAS RUNNERS ATHENS 0:33:39 1:11:17
44 Female 497 ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΟΛΛΙΑ ΘΗΣΈΑΣ GYM 0:34:38 1:11:21
45 Male 1498 ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΚΟΥΠΑΣ   0:33:10 1:11:23
46 Male 190 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΣ ΑΘΗΝΑΊΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ 0:34:39 1:11:35
47 Male 350 ΜΙΧΑΛΗΣ ΗΛΙΑΔΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 0:36:50 1:11:43
48 Male 668 ΠΕΤΡΟΣ ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΟΣ 0:36:22 1:11:56
49 Female 801 ΕΥΗ ΡΟΔΗ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:36:28 1:12:26
50 Male 308 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ADIDAS RUNNERS ATHENS 0:34:27 1:12:42
51 Male 326 ΑΝΔΡΕΑΣ ΖΗΣΗΣ ΑΓ, ΑΝΝΑ 0:34:49 1:12:43
52 Male 857 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΛΊΔΑΣ 0:35:22 1:12:45
53 Male 562 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΑΥΚΑΣ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0:35:20 1:12:46
54 Female 219 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΑΡΩΝΙΔΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΟΣ 0:35:45 1:13:01
55 Male 1476 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΙΠΕΡΟΣ   0:35:59 1:13:01
56 Male 727 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:35:47 1:13:34
57 Male 759 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΠΕΠΟΝΑΣ ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 0:35:15 1:13:52
58 Male 611 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:35:24 1:14:16
59 Male 874 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΕΚΝΟΣ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:36:41 1:14:44
60 Male 1473 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑΣ   0:37:48 1:14:49
61 Male 1487 ΧΑΡΗΣ ΣΙΑΧΑΜΗΣ   0:35:00 1:14:56
62 Male 475 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ   0:36:50 1:15:13
63 Male 701 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΟΒΡΑΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΟΣ 0:35:46 1:15:26
64 Male 655 ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΝΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:35:41 1:15:32
65 Male 890 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ ΟΙΑΞ 0:34:24 1:15:45
66 Male 1479 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΡΤΣΗΣ   0:36:43 1:15:46
67 Male 157 ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:38:21 1:16:11
68 Male 154 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ   0:37:25 1:16:26
69 Male 695 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:38:22 1:16:51
70 Male 220 ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΓΑΣΠΑΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:37:10 1:17:11
71 Male 578 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΝΙΤΑΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:36:24 1:17:51
72 Male 528 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:36:07 1:17:57
73 Male 535 ΗΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ NESTLE RUNNING CLUB 0:37:17 1:18:05
74 Male 1468 ΩΩ_1468 ΩΩ_1468   0:37:37 1:18:18
75 Male 230 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΛΕΝΤΖΕΣ ΟΥΔΕΝ 0:37:24 1:18:31
76 Male 531 ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ 0:38:54 1:18:57
77 Female 1465 ΙΡΙΣ ΒΕΛΥΚΟΥΡΑ   0:36:17 1:18:57
78 Male 579 ΗΛΙΑΣ ΜΑΝΤΖΑΒΡΑΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ 0:39:26 1:18:58
79 Female 1469 ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ   0:37:01 1:19:08
80 Male 758 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΦΥΛΙΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:39:27 1:19:16
81 Male 1500 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΚΟΥΝΟΣ   0:39:27 1:19:16
82 Male 170 ΠΕΤΡΟΣ ΑΡΑΠΑΚΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ 0:34:59 1:19:37
83 Male 845 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΜΥΡΛΗΣ ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ 0:37:44 1:20:04
84 Male 222 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:39:04 1:20:30
85 Male 1477 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΟΥΛΟΣ   0:40:38 1:20:30
86 Male 680 ΟΣΜΑΝ ΟΣΜΑΝΟΓΛΟΥ ΑΓΕΥΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:38:57 1:20:59
87 Male 544 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ   0:37:26 1:21:02
88 Male 904 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ 0:39:18 1:21:35
89 Male 519 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΙΩΤΗΣ AΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:37:21 1:21:38
90 Female 1495 ΝΙΚΗ ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑ   0:35:42 1:21:39
91 Female 1431 ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΧΟΥΝΤΑΛΑ ΟΧΙ 0:39:57 1:21:40
92 Male 1490 ΚΩΣΤΑΣ ΡΑΧΙΩΤΗΣ   0:38:34 1:22:15
93 Male 1467 ΠΕΤΡΟΣ ΡΑΠΤΗΣ   0:39:06 1:22:20
94 Female 1493 ΑΡΑΜΠΕΛΑ ΠΑΠΠΑ   0:39:37 1:22:35
95 Male 165 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ --- 0:40:47 1:22:39
96 Male 158 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΕΝΕΟΣ 0:38:39 1:22:46
97 Female 238 ΦΑΝΗ ΔΗΜΑ WELLNESSPOT RUNNING TEAM 0:39:46 1:22:47
98 Male 847 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ - ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:40:08 1:22:52
99 Male 677 ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΛΓΑΣ Α.Σ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:08 1:23:39
100 Female 499 ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΟΛΗ Α.Σ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:10 1:23:41
101 Female 709 ΛΙΤΣΑ ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ Α.Σ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:07 1:23:43
102 Male 896 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:09 1:23:44
103 Male 541 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:36:27 1:23:54
104 Female 616 ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΠΑΡΤΖΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:40:18 1:24:09
105 Male 646 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΜΠΟΜΠΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ 0:40:59 1:24:15
106 Male 1486 ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΤΣΟΣ   0:39:54 1:24:29
107 Male 834 ΤΑΚΗΣ ΣΚΟΥΦΗΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ.ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:42:32 1:24:35
108 Male 217 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΓΑΛΑΝΗΣ RUNNER STORE TEAM 0:41:38 1:24:43
109 Male 1478 CHARLOTTE STIEVENIARIS   0:42:43 1:24:45
110 Female 404 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:42:45 1:24:49
111 Male 697 ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:40:51 1:24:53
112 Female 945 ΕΡΣΗ ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΔΡΟΜΕΩΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:24 1:24:55
113 Female 403 ΜΑΡΙΑ ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΔΡΟΜΕΩΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:41:24 1:24:56
114 Male 666 ΦΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0:38:23 1:24:57
115 Male 934 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΤΣΟΥΡΑΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:41:31 1:25:17
116 Female 763 ΣΩΤΗΡΙΑ ΠΕΤΡΙΔΗ Υ 0:41:37 1:25:21
117 Male 150 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:40:36 1:26:12
118 Male 322 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΖΗΝΤΡΟΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:40:42 1:26:14
119 Male 520 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:39:41 1:26:15
120 Male 703 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ 0:40:45 1:26:15
121 Male 493 ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΛΕΠΕΤΣΑΝΗΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ ΔΡΟΜΈΑΣ 0:42:44 1:26:26
122 Male 469 ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΉ 0:41:56 1:26:42
123 Male 1492 ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΝΤΟΥΛΑΣ   0:41:15 1:26:44
124 Female 789 ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΡΕΝΤΑΝΟΥ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΗ 0:44:30 1:27:32
125 Male 899 ΖΗΚΟΣ ΤΣΑΒΑΛΟΣ SNAILS TEAM 0:47:10 1:27:48
126 Male 146 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:43:51 1:27:56
127 Female 768 ΓΙΩΤΑ ΠΙΠΙΝΗ ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ 0:42:03 1:28:01
128 Female 510 ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΚΟΥΡΜΠΕΛΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 0:40:23 1:28:03
129 Male 229 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΚΟΥΝΤΟΣ   0:43:12 1:28:03
130 Female 566 ΧΑΡΑ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗ OUTDOOR GAMES RUNNING TEAM 0:42:09 1:28:04
131 Male 232 ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΑΛΔΑΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:43:11 1:28:06
132 Male 245 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:43:24 1:28:20
133 Female 142 KRISZTINA SZEPESI- ZOI ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΗ 0:41:38 1:28:40
134 Female 1481 ΕΛΙΝΑ ΜΠΟΥΝΙΑ   0:43:52 1:29:08
135 Female 588 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:42:26 1:29:28
136 Male 1480 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ   0:35:23 1:29:34
137 Male 771 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0:44:18 1:29:34
138 Male 183 ΑΛΕΞΙΟΣ ΒΛΑΧΟΣ Α Σ ΝΕΜΕΑΣ 0:42:02 1:29:34
139 Male 932 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΩΡΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:44:31 1:29:52
140 Male 760 ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ SOTRUNNERS 0:44:15 1:29:56
141 Male 1470 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ   0:43:12 1:30:01
142 Male 160 ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΤΥΠΑΣ ADIDAS RUNING 0:41:37 1:30:07
143 Female 933 ΜΑΡΙΑ ΤΣΟΥΡΑ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:43:06 1:30:16
144 Male 492 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ/Η 0:44:56 1:31:08
145 Male 638 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ/Η 0:44:56 1:31:10
146 Male 414 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΓΚΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:44:12 1:31:12
147 Male 590 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ - 0:45:43 1:31:34
148 Male 769 ΝΙΚΟΣ ΠΙΤΣΙΟΣ ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 0:43:46 1:31:37
149 Male 757 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΤΣΕΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:44:32 1:32:03
150 Male 1472 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΚΟΣ   - 1:32:12
151 Male 1471 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ   0:45:12 1:32:38
152 Male 143 ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ NOVASPORTS RUNNING TEAM 0:43:56 1:32:50
153 Female 490 ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:45:56 1:33:04
154 Male 472 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΡΑΜΠΕΚΙΟΣ - 0:45:57 1:33:04
155 Male 241 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:44:20 1:34:11
156 Male 433 ΤΑΣΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:46:11 1:34:14
157 Female 939 ΜΑΡΤΖΗ ΦΕΡΛΕΜΗ OUTDOOR GAMES RUNNING TEAM 0:46:52 1:34:22
158 Male 474 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΝΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:44:16 1:34:26
159 Male 407 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΒΑΚΛΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:44:18 1:35:24
160 Male 518 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:43:50 1:35:25
161 Male 179 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΡΟΜΕΑΣ 0:44:58 1:35:48
162 Male 237 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΕΜΕΡΟΥΤΗΣ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ 0:47:05 1:36:16
163 Male 892 ΖΩΗΣ ΤΟΥΦΕΞΙΑΔΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΟΔΟΣ 0:47:05 1:36:16
164 Male 473 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΟΥΝΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:46:10 1:36:51
165 Female 537 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:46:33 1:36:51
166 Female 486 ΡΟΖΑΛΙΖΑ ΚΑΤΕΛΑΝΟΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:47:29 1:36:51
167 Male 634 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΙΣΤΟΛΑΚΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ 0:46:37 1:38:19
168 Female 561 ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:49:12 1:38:23
169 Female 307 ΕΥΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ   0:46:37 1:38:28
170 Female 223 ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:48:51 1:38:49
171 Male 787 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΕΑΡΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:48:50 1:38:49
172 Male 471 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΟΥΝΤΖΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΌΜΟΙ ΔΡΟΜΕΊΣ ΑΡΓΟΛΊΔΑΣ 0:47:19 1:40:21
173 Male 250 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ   0:48:27 1:40:33
174 Male 1474 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ   0:45:29 1:40:58
175 Male 387 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:43:04 1:41:17
176 Male 651 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ ΜΠΟΥΚΜΑΝ 228 0:47:58 1:42:39
177 Female 941 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΦΥΤΙΛΗ YOULIS RUNNING TEAM 0:47:10 1:44:27
178 Female 595 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΗ 0:50:21 1:44:27
179 Male 1497 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ   0:49:45 1:46:43
180 Female 866 ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:51:34 1:46:43
181 Female 575 ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΙΩΑΝΝΑ ΛΟΥΚΑΪΤΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:51:35 1:48:28
182 Male 1475 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΣΑΚΩΝΑΣ   0:52:16 1:50:11
183 Male 1484 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΟΥΓΙΑΚΑΚΟΣ   0:49:32 1:51:02
184 Female 702 ΛΙΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ADIDAS RUNNERS ATHENS 0:55:47 1:51:06
185 Male 942 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:49:33 1:51:46
186 Female 563 ΑΡΕΤΗ ΛΕΒΑΝΤΑΖΗ ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 0:46:27 1:51:46
187 Male 125 JAMES GRACEY SAFANS 0:55:34 1:53:57
188 Female 140 MARTHA GRACEY SAFANS 0:55:33 1:53:58
189 Female 936 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΤΥΛΙΓΑΔΑ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:55:41 1:54:23
190 Female 577 ΕΥΔΟΚΙΑ ΜΑΚΡΑΚΗ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:55:51 1:54:23
191 Female 1463 ΜΑΡΙΑ ΧΡΟΝΗ AΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:58:00 2:01:07
192 Female 726 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ - 2:01:26
193 Female 601 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΗΤΡΟΒΓΕΝΗ ΑΝΕΝΤΑΧΤΗ 0:55:19 2:02:20
194 Male 765 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΙΚΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:56:30 2:03:48
195 Male 485 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΣΤΟΡΑΣ Σ.Δ.Υ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:42:07 2:06:07
196 Male 888 ΝΙΚΟΣ ΤΟΥΛΓΕΡΟΓΛΟΥ ΕΤΡΕΞΕ 6ΚΜ ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 0:28:12 -
197 Male 427 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΚΟΥΡΗΣ ERGO RUNNING TEAM 0:31:38 -
198 Male 889 ΣΤΕΛΙΟΣ ΤΟΥΛΓΕΡΟΓΛΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:48:51 -
199 Male 402 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΤΡΕΞΕ 6ΚΜ - 0:48:57 -
200 Male 886 ΕΡΡΙΚΟΣ ΤΖΙΝΙΟΛΗΣ ΕΤΡΕΞΕ 6ΚΜ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:49:55 -
201 Male 1491 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΓΓΟΣ   0:51:57 -
202 Male 658 ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ OXI 0:53:01 -
203 Female 851 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ARGOS TRACK & FIELD ACADEMY 0:53:02 -
204 Female 1466 ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΡΙΤΗ   0:53:37 -
205 Male 1488 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΙΑΤΕΡΛΗΣ   0:55:08 -
206 Female 900 ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΣΑΚΙΡΗ ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ 0:55:21 -

 

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2018

΄΄Αφιερωμένα στον Λεωνίδα Καράντζαλη*΄΄

ΚΡΟΚΕΕΣ  ΔΗΜΟΥ ΕΥΡΩΤΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ,     04/08/2018

Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΟΚΕΩΝ - ΚΡΟΚΕΑΤΙΚΟΣ

με την συμπαράσταση των:

Πολιτιστικός Σύλλογος Κροκεών

Εμποροεπαγγελματικός Σύλλογος Κροκεών

Εφημερίδα ΄΄Κροκεάτικα Νέα΄΄

Το www.krokeai.gr

Το www.krokees.gr

Α.Π.Σ. Καλλισθένης Δήμου Ευρώτα,

με την συμβολή του Α.Π.Σ. Απόλλων Δυτ.Αττικής

ως τεχνικού συμβούλου του αγώνα,

ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΥΡΩΤΑ και του Νομικού Προσώπου ΄΄ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ΄΄

Με αίσθημα ευθύνης και τιμής απέναντι στους δρομείς ανά την Ελλάδα

προκηρύσσουν τον 7ο  Λαϊκό Αγώνα Δρόμου, που θα πραγματοποιηθεί στις Κροκεές του Δήμου Ευρώτα Λακωνίας το Σάββατο 4 Αυγούστου 2018, με την επωνυμία:

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2018

΄΄Αφιερωμένα στον Λεωνίδα Καράντζαλη΄΄

Ημερομηνία Αγώνα: 04/08/2018, ημέρα Σάββατο

Ώρα διεξαγωγής: 18.00

Τόπος διεξαγωγής: ΚΡΟΚΕΕΣ Δήμου Ευρώτα Λακωνίας

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΝ 18.500μ. αποτελεί μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους δρομείς, να ξεκινήσουν την προετοιμασία τους ενόψει του Κλασσικού Μαραθωνίου Αθηνών 2018, λόγω των απαιτήσεων που έχει σε κάποια σημεία.

ΧΟΡΗΓΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: ΚΡΟΚΕΑΤΙΚΑ ΝΕΑ, WWW:KROKEAI.GR, WWW.KROKEES.GR

KATHΓΟΡΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

  • Μεγάλα Βρεττάκεια: Λαϊκός Αγώνας Δρόμου, συνολικής απόστασης 18.500 μέτρων που θα διανύσει την διαδρομή Κροκεές-Λάγιο-Κροκεές, για δρομείς και περιπατητές. Ώρα έναρξης 18.00.
  • Δρόμος Νικηφόρου Βρεττάκου 5.000μ.: Λαϊκός Αγώνας Δρόμου, συνολικής απόστασης 5.000 μ. που θα κάνει την διαδρομή Κροκεές – Φάρος(Αλάιμπει)-Κροκεές
  • Μικρά Βρεττάκεια: Πλήρης Ιστορικός Γύρος Κροκεών μήκους 1χλμ. για παιδιά Δημοτικού.
  • Διαδρομή Περιπατητών: Περιπατητική βόλτα πάνω στην διαδρομή των 18.500μ.


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  • 00: Άνοιγμα γραμματείας για παράδοση αριθμών και τσιπ χρονομέτρησης.
  • 30:Εκκίνηση περιπατητών
  • 17.40:Τελετουργικό και κατάθεση στεφάνου στην προτομή του Νικηφόρου Βρεττάκου.
  • 17.50:Εκκίνηση του αγώνα των Μικρών Βρεττακείων για παιδιά Δημοτικού
  • 18.00:Εκκίνηση του βασικού αγώνα των Μεγάλων Βρεττακείων και του Δρόμου Νικηφόρου Βρεττάκου 5.000 μ.για δρομείς.
  • 19.30: Λήξη του αγώνα των 5.000 μ. ΄΄ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ΄΄
  • 21.00:Λήξη του χρονικού ορίου των 3 ωρών του αγώνα
  • 21.10:Απονομές στους νικητές και ειδικές βραβεύσεις.
  • 22.00:Λαϊκή βραδιά, με ζωντανή μουσική

 

 ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΜΕΓΑΛΑ ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 18.500μ.

 

Εκκίνηση-Τερματισμός:Τα Μεγάλα Βρεττάκεια θα ξεκινήσουν στις 18.00 ακριβώς από την προτομή του Νικηφόρου Βρεττάκου, που βρίσκεται έξω από το Πνευματικό Κέντρο των Κροκεών, δίπλα στην εκκλησία της Αγ.Παρασκευής. Ο τερματισμός θα γίνει ακριβώς πάνω στην Κεντρική Πλατεία των Κροκεών.

 

Έπαθλα-Δώρα: Σε όλους τους συμμετέχοντες καθώς και στους περιπατητές του βασικού αγώνα, θα δοθούν μετάλλια, διπλώματα, χυμοί, αναψυκτικά, καθώς και μία σακούλα με αναμνηστικά δώρα που παραπέμπουν στα σπάνια και μοναδικά προϊόντα της Λακωνικής Γης.

Κύπελλα θα δοθούν στους 3 πρώτους άνδρες και στις 3 πρώτες γυναίκες της γενικής κατηγορίας, ενώ θα δοθούν έπαθλα στους 3 πρώτους και στις 3 πρώτες των ηλικιακών κατηγοριών. Οι κατηγορίες που θα βραβευτούν στους άντρες είναι:

-Μέχρι 29 ετών

-30-39 ετών

-40-49 ετών

-50-59 ετών

-60 & άνω

Ενώ στις γυναίκες οι κατηγορίες που θα βραβευτούν θα είναι:

-Mέχρι 39 ετών

-40 ετών και άνω

Αναμνηστικά βαρύτιμα Μετάλλια θα δοθούν στον κάθε τερματίζοντα.
Οι δρομείς που θα βραβευτούν στην γενική κατηγορία, ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.

Επίσης κύπελλο θα δοθεί στον πρώτο Κροκεάτη δρομέα και στην πρώτη Κροκεάτισσα, ενώ θα βραβευτούν ο πρεσβύτερος δρομέας και η πρεσβυτέρα δρομέας που θα λάβουν μέρος. Τέλος θα γίνουν ειδικές  βραβεύσεις. 

Πληροφοριές Διαδρομής: O αγώνας των Μεγάλων Βρεττακείων, Κροκεές- Λάγιο-Κροκεές, μήκους 18.500 μέτρων που θα διεξαχθεί με την μέθοδο του πήγαινε-έλα, θα γίνει όλος επί ασφαλτοστρωμένου δρόμου ήπιας κυκλοφορίας, όπου θα υπάρχει φύλαξη σε όλο το μήκος της διαδρομής. Στο Λάγιο όπου θα γίνει η αναστροφή των δρομέων θα υπάρχει σημείο ελέγχου περάσματος των αθλητών. Όσοι αθλητές δεν επισημανθούν κατά τον έλεγχο στο Λάγιο, θα αποκλειστούν από τα αποτελέσματα. Στην διαδρομή θα υπάρχει εξειδικευμένος γιατρός, ασθενοφόρο, καθώς και περιπολικό που θα συνοδεύει τους δρομείς, ενώ μπροστά από τον πρώτο δρομέα θα υπάρχει μηχανή όπου θα δείχνει τον δρόμο στον προπορευόμενο δρομέα. Χιλιομέτρηση θα υπάρχει σε κάθε χιλιόμετρο του αγώνα.

Οι σταθμοί ανεδοδιασμού θα είναι στα κάτωθι σημεία:

-στο 2ο χλμ (σταθμός Φάρου) με νερό

-στο 5ο χλμ (διχάλα Λάγιου-Στεφανιάς) με νερό-ισοτονικό

-στο 7,5 χλμ.(ελαιοτριβείο Πολυμενάκου) με νερό-ισοτονικό  & Coca Cola

-στο 9,5 χλμ.(Λάγιο), με νερό, ισοτονικό & Coca Cola

ενώ κατά την επιστροφή, θα υπάρχουν οι ίδιοι σταθμοί στο  11,5χλμ., στο 14ο χλμ., στο 16ο χλμ. και στον τερματισμό θα υπάρχει νερό, ισοτονικό, χυμοί και Coca Cola.

 

Η διαδρομή έχει αρκετές δυσκολίες με αρκετές ανηφοροκατηφόρες, ενώ κάποια σημεία είναι αρκετά δύσκολα λόγω της κλίσης των ανηφόρων.

 

Η γραμματεία θα ανοίξει στις 16.00 το απόγευμα – 2 ώρες πριν τον αγώνα, όπου θα μπορέσετε να παραλάβετε τον αριθμό σας και το τσιπ χρονομέτρησης!

 

Χρονικό όριο: Ο αγώνας έχει χρονικό όριο τις 3 ώρες(μέχρι τις 21.00).

 

Χρονομέτρηση του αγώνα: Ο αγώνας θα έχει ηλεκτρονική χρονομέτρηση, και τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν αμέσως μετά τον αγώνα. Το τσίπ χρονομέτρησης καλούνται όλοι οι δρομείς να το επιστρέψουν μετά τον αγώνα τους.

 

Δικαίωμα συμμετοχής: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες, άνω των 17 ετών, οι οποίοι θα τρέξουν αποκλειστικά με δική τους ευθύνη και θα πρέπει να έχουν εξεταστεί από ιατρό πρόσφατα. Η συμμετοχή στον αγώνα αθλητών κάτω των 17 ετών ΔΕΝ θα επιτραπεί.

Κόστος συμμετοχής: Δεν απαιτείται κόστος συμμετοχής.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ, ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ, ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΤΕ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΒΕΒΑΙΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Για συμμετοχές μπορείτε να δηλώσετε ηλεκτρονικά εδώ:

 https://results.chronolog.gr/registration.aspx?h=47a5b426754ac59d20175c389afb964b

 Παρακαλείστε να δηλώσετε συμμετοχή μέχρι τις 1 Αυγούστου προκειμένου να διευκολυνθεί ο καλύτερος προγραμματισμός μας. Δηλώσεις συμμετοχής την ημέρα του αγώνα θα γίνουν για περιορισμένο αριθμό συμμετεχόντων και μέχρι πριν μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα. 

 

ΔΡΟΜΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΒΡΕΤΤΑΚΟΥ 5.000μ.

Η εκκίνηση θα δοθεί μαζί με τον κυρίως αγώνα των 18.500μ. στις 18.00. Οι δρομείς του εν λόγω αγώνα θα συμπορευτούν μαζί με τους υπολοίπους των Μεγάλων Βρεττακείων, μέχρι το 2,5ο χλμ. της διαδρομής(νεκροταφείο Φάρου). Από εκείνο το σημείο οι δρομείς θα κάνουν αναστροφή και από τον ίδιο δρόμο, θα τερματίσουν στην Κεντρική Πλατεία των Κροκεών, ολοκληρώνοντας τον αγώνα τους.Στον αγώνα μπορούν να συμμετάσχουν όλοι άνω των 11 ετών!

 

  • Βραβεύσεις: Οι 3 πρώτοι άνδρες και οι 3 πρώτες γυναίκες της γενικής κατηγορίας. Δεν θα υπάρξουν επιμέρους κατηγορίες στον εν λόγω αγώνα. Μετάλλια θα δοθούν στον κάθε τερματίζοντα.
    Χρονικό όριο: Ορίζεται η 1 ½ ώρα(μέχρι τις 19.30)
  • Σταθμοί ανεφοδιασμού:
  • 2,5o χλμ.(αναστροφή) με νερό και ισοτονικό
  • Πληροφορίες διαδρομής: Μέχρι εκείνο το σημείο, η διαδρομή είναι σχεδόν κατηφόρα, ενώ γίνεται σχεδόν ολόκληρη ανηφόρα μετά την αναστροφή.
  • Δικαίωμα συμμετοχής: Όλοι οι δρομείς από 13 ετών και άνω. Οι ανήλικοι δρομείς θα μπορούν να τρέξουν αφού προσκομίσουν την αντίστοιχη άδεια από τους κηδεμόνες τους.
  • Δηλώσεις συμμετοχής:

 https://results.chronolog.gr/registration.aspx?h=47a5b426754ac59d20175c389afb964b

 

ΜΙΚΡΑ ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ – Πλήρης Ιστορικός Γύρος Κροκεών 1.000μ.

Και φέτος, θα πραγματοποιηθούν τα Μικρά Βρεττάκεια, αγώνας 1.000μ. για παιδιά Δημοτικού. Ο αγώνας ουσιαστικά αποτελεί έναν πλήρη Γύρο των Κροκεών

 

Η εκκίνηση των Μικρών Βρεττακείων θα δοθεί στις 17.50 πριν τους μεγάλους αγώνες ώστε τα παιδάκια να λάβουν το χειροκρότημα των παρευρισκομένων δρομέων, που θα περιμένουν την δικιά τους έναρξη. Αφετηρία και τερματισμός θα είναι μπροστά από το Πνευματικό Κέντρο Κροκεών.

  • Βραβεύσεις: Θα δοθεί αναμνηστικό μετάλλιο σε όλα τα παιδιά που θα συμμετάσχουν. ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΚΑΘΩΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΤΡΕΞΙΜΑΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΕΛΑΒΑΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΩΣΤΟΣΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΛΑΒΟΥΝ ΒΑΡΥΤΙΜΟ ΑΝΑΓΛΥΦΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ!
  • Δικαίωμα συμμετοχής: Όλα τα παιδάκια Δημοτικού καθώς και παιδιά της Α’ Γυμνασίου
  • Δηλώσεις συμμετοχής: Για δηλώσεις συμμετοχής, θα μπορέσουν τα παιδιά να δηλώσουν λίγη ώρα πριν τον αγώνα

 

ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΩΝ

Όπως και κάθε χρόνο, έτσι και φέτος θα πραγματοποιηθεί η περιπατητική βόλτα, πάνω στην διαδρομή των Μεγάλων Βρεττακείων 18.500 μ.

  • Βραβεύσεις: Θα δοθεί αναμνηστικό μετάλλιο σε όλους που θα συμμετάσχουν.
  • Δικαίωμα συμμετοχής: Όσοι το επιθυμούν!
  • Δηλώσεις συμμετοχής: Για δηλώσεις συμμετοχής, θα μπορέσετε να δηλώσετε λίγη ώρα πριν τον αγώνα

 

 

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

 

Λαϊκό Γλέντι: Μετά τον αγώνα θα ακολουθήσει λαϊκή βραδιά με ορχήστρα ΚΑΙ ΚΛΑΡΙΝΟ. Οι δρομείς θα μπορούν να κάτσουν σε όποιο μαγαζί της πλατείας επιθυμούν και να απολαύσουν, σε πολύ οικονομικές τιμές, τα εδέσματα που θα τους παρέχουν τα ντόπια μαγαζιά.

 

Υγιεινή των Αθλητών: Μετά τον αγώνα και όποιος επιθυμεί θα μπορεί να κάνει ένα ντους προκειμένου την υγιεινή του, στο ποδοσφαιρικό γήπεδο του χωριού που βρίσκεται 300 περίπου μέτρα από τον τερματισμό. Εκεί θα υπάρχει ζεστό τρεχούμενο νερό και ο καθένας που επιθυμεί θα μπορέσει να κάνει τα απαραίτητα προκειμένου να μπορέσει μετά να περάσει ευχάριστά την βραδιά του.

 

Φύλαξη πραγμάτων: Tα πράγματα των αθλητών θα φυλλάσονται στο Πνευματικό Κέντρο των Κροκεών, από όπου θα μπορούν να τα πάρουν μετά το τέλος του αγώνα.

 

Διαμονή: Δυστυχώς οι Κροκεές δεν έχουν καταλύματα. Για την διαμονή σας, μπορείτε να απευθυνθείτε στα καταλύματα της γειτονικής Σκάλας(10’ οδικώς από τις Κροκεές), της Σπάρτης(20’ οδικώς από τις Κροκεές) και του γραφικού Γυθείου(15’ οδικώς από τις Κροκεές)

 

Αποτελέσματα: Θα υπάρξει ηλεκτρονική χρονομέτρηση και ανάρτηση σε όλες τις δρομικές ιστοσελίδες.

Χώρος Στάθμευσης: Στο γήπεδο μπάσκετ του χωριού κάτω από την Κεντρική Πλατεία των Κροκεών θα μπορείτε να παρκάρετε το μεταφορικό σας μέσο στο εν λόγω επιλεγμένο σημείο. Πέραν του χώρου του γηπέδου και προς το εσωτερικό του χωριού ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητά η στάθμευση των Ι.Χ., προκειμένου να διευκολυνθούν οι δρομείς.

Εκδρομές συλλόγων: Θα υπάρξουν εκδρομές 2 ή και 3 δρομικών συλλόγων της Αθήνας. Για τις εν λόγω εκδρομές θα απευθυνθείτε στους επιμέρους διαδικτυακούς ιστότοπους των εν λόγω συλλόγων.

Yγειονομική κάλυψη διαδρομής: Θα υπάρξει γιατρός και ασθενοφόρο

 

Γενικά: Ο αγώνας θα διεξαχθεί κάτω από οποιεσδήποτε καιρικές συνθήκες (πλην ακραίων καιρικών φαινομένων). Η νέα ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα, σε περίπτωση αναβολής θα ανακοινωθεί έγκαιρα μέσω του τύπου.

 

Απορίες – πληροφορίες: Στα email: vrettakeia2012@gmail.com και στο pavlosgor@gmail.com

Ή στα εξής τηλέφωνα:

- 6955985506/ 6936853165(ΓΟΡΑΝΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ)

 

 

Η Οργανωτική Επιτροπή «ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2018-Αφιερωμένα στον Λεωνίδα Καράντζαλη»

 

Πρόεδρος: Mανώλης Πλατάνας

Τεχνική διεύθυνση αγώνα: Παύλος Γορανίτης

 

 

΄΄Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 ειδών αγώνες – υπάρχουν τα ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ, και όλοι οι υπόλοιποι΄΄

                                                                                                Ανώνυμος  Έλληνας Δρομέας

 

 

*Ο Λεωνίδας Καράντζαλης, καταγόταν από τις Κροκεές Λακωνίας! Ήταν Δημοτικός Σύμβουλος, και Πρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Σπάρτης, ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ, με πλούσια δράση, ενώ εξασκούσε το επάγγελμα του Ορθοπεδικού, όπου ήταν και διευθυντής της Ορθοπεδικής Μονάδας του Γενικού Νοσοκομείου Σπάρτης! Δυστυχώς έφυγε από κοντά μας πρόωρα τον Νοέμβριο του 2017, σε αυτοκινητιστικό ατύχημα, λίγο έξω από την ιδιαίτερη πατρίδα του, τις Κροκεές Λακωνίας

Η οργανωτική επιτροπή του Koukos Trail Race 2018, ενημερώνει ότι μεταθέτει την προγραμματισμένη ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα, από τις 23/9/2018 για τις 14/10/2018, επειδή συμπίπτει με αγώνα που γίνεται στην περιοχή μας.

Σ.Ο.Π.Π 

Είμαστε στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι ο 3ος Plastira's Lake Trail Race θα γίνει στις 7 Απριλίου 2019.

Περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα με νέα ανακοίνωση.

Είμαστε στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι ο 3ος Plastira's Lake Trail Race θα γίνει στις 7 Απριλίου 2019.

Περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα με νέα ανακοίνωση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΚΜ

Α/Α Category Gender ΒΙΒ Name 11km
1 35-44 Male   ΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ 0:34:34
2 35-44 Male 194 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 0:37:39
3 18-24 Male 95 ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΑΤΣΙΑΣ 0:38:43
4 35-44 Male 42 ΠΑΥΛΟΣ ΜΟΥΤΑΦΗΣ 0:39:55
5 35-44 Male 751 ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΙΟΦΑΓΟΣ 0:40:04
6 25-34 Male 199 ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ 0:40:08
7 25-34 Male   ΚΟΥΕΣ 0:40:40
8 35-44 Male 134 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΡΓΕΤΗΣ 0:40:55
9 35-44 Male 166 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ 0:42:18
10 25-34 Male 28 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΙΛΙΒΙΓΚΟΣ 0:42:36
11 25-34 Male   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΕΓΝΗΣ 0:42:49
12 35-44 Male 68 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΙΚΑΣ 0:42:49
13 35-44 Male 180 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΑΡΤΣΕΛΗΣ 0:43:19
14 35-44 Male   ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΚΙΟΣΣΕΣ 0:43:34
15 25-34 Female 80 ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗ 0:44:13
16 45-54 Male 32 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΦΕΤΖΗΣ 0:44:20
17 45-54 Male 584 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΙΟΥΛΑΣ 0:44:25
18 65> Male 81 ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΜΑΡΑΣ 0:44:32
19 45-54 Male   ΜΠΕΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 0:44:32
20 35-44 Male 190 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΙΤΗΣ 0:45:12
21 18-24 Male 53 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 0:45:49
22 45-54 Male 195 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ 0:45:54
23 35-44 Female 707 ΓΕΩΡΓΙΑ ΦΡΑΚΙΑΔΗ 0:45:54
24 35-44 Male 72 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΕΛΗΣ 0:46:09
25 35-44 Male 64 ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΚΙΚΑΣ 0:46:32
26 45-54 Male 34 ΣΠΥΡΟΣ ΤΟΥΜΠΕΤΣΟΣ 0:46:42
27 35-44 Female 193 ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 0:46:45
28 45-54 Male 633 ΣΩΤΗΡΗΣ ΤΟΤΟΡΕΒΙΞ 0:46:58
29 65> Male 196 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ 0:47:16
30 45-54 Female 769 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ ΧΟΛΟΧΕΡ 0:47:33
31 45-54 Male 878 ΦΕΡΝΑΝΤΟ ΠΑΛΜΑ 0:47:43
32 35-44 Male 143 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 0:47:45
33 65> Male   ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:48:00
34 35-44 Female 120 ΑΣΗΜΙΝΑ ΒΑΡΕΛΑ 0:48:22
35 45-54 Male 587 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΦΑΤΖΗΣ 0:48:36
36 25-34 Male 63 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 0:48:58
37 55-64 Male 130 ΚΩΣΤΑΣ ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ 0:49:00
38 65> Male 697 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΜΠΛΗΣ 0:49:13
39 25-34 Male 147 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΟΥΛΟΣ 0:50:07
40 45-54 Male 136 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 0:50:20
41 55-64 Male 122 ΘΑΚΗΣ ΛΑΓΙΟΣ 0:50:43
42 55-64 Male 113 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΒΑΡΑΚΗΣ 0:51:02
43 55-64 Male 698 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΟΠΕΛΑΣ 0:51:04
44 65> Male 699 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΣΙΠΟΣ 0:51:06
45 45-54 Male 5 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ 0:51:08
46 35-44 Male 636 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΙΜΠΕΡΔΩΝΗΣ 0:51:22
47 45-54 Male 19 ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΙΛΙΩΤΗΣ 0:51:22
48 65> Male 538 ΑΛΕΚΟΣ ΠΡΟΥΣΙΝΟΥΔΗΣ 0:51:45
49 45-54 Male 29 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΥΤΟΥΡΑΣ 0:52:25
50 35-44 Male 531 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ 0:52:30
51 25-34 Female 319 ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ 0:52:45
52 25-34 Male 198 ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ 0:52:46
53 45-54 Male 706 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΥΤΟΥΡΟΣ 0:53:34
54 35-44 Male 173 ΜΑΡΙΟΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ 0:53:39
55 35-44 Male 140 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΚΟΥΤΑΣ 0:53:53
56 45-54 Male 716 ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ 0:55:00
57 55-64 Male 694 ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 0:55:02
58 35-44 Female 129 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΛΕΜΠΕΣΗ 0:55:30
59 55-64 Male 695 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 0:55:32
60 35-44 Male 330 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 0:55:54
61 35-44 Female 717 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΥ 0:55:55
62 65> Male 720 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΚΙΟΥΖΕΛΗΣ 0:57:07
63 18-24 Female 628 ΤΟΝΙΑ ΣΕΡΕΤΗ 0:57:23
64 45-54 Male 845 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΓΚΑΛΟΣ 0:57:28
65 65> Male 191 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΟΣ 0:58:06
66 55-64 Male 20 ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ 0:58:11
67 55-64 Male 99 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ 0:58:13
68 55-64 Male 709 ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 0:58:27
69 55-64 Male 548 ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΕΤΟΥΛΗΣ 0:58:52
70 18-24 Male 46 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΥΣΤΑΔΗΣ 0:59:00
71 45-54 Female 579 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΡΑΤΟΥ 0:59:08
72 55-64 Male 982 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΣΙΜΑΚΙΔΗΣ 0:59:13
73 45-54 Female 624 ΧΡΥΣΑ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ 0:59:14
74 25-34 Male 529 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΕΑΡΧΑΚΟΣ 0:59:59
75 35-44 Male 710 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΞΙΛΑΡΑΣ 1:00:00
76 45-54 Male 770 ΜΑΡΚΟΣ ΑΛΙΚΑΡΗΣ 1:00:18
77 45-54 Male 593 ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΥΚΟΦΙΛΟΣ 1:00:49
78 55-64 Female 701 ΕΛΕΝΗ ΤΣΟΛΗ 1:01:19
79 45-54 Male 875 ΝΙΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ 1:01:26
80 35-44 Female 105 ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΙΤΣΙΟΥ 1:01:26
81 35-44 Male 631 ΑΛΕΞΗΣ ΤΖΙΜΑΣ 1:01:30
82 45-54 Male 51 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΟΣ 1:02:25
83 35-44 Male 830 ΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 1:02:26
84 35-44 Male 197 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΠΙΤΖΗΣ 1:03:01
85 35-44 Female 174 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΑΝΝΟΥ 1:03:07
86 55-64 Male 200 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΤΡΟΥ 1:03:27
87 25-34 Female 718 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΥΡΙΝΑΚΗ 1:03:41
88 55-64 Female 73 ΡΕΝΑ ΙΟΡΔΑΝΟΥ 1:04:06
89 35-44 Male   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ 1:04:37
90 35-44 Male 192 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΙΛΛΙΑΣ 1:05:49
91 25-34 Female 111 ΑΘΗΝΑ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 1:06:00
92 45-54 Male 3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΒΡΑΑΜ 1:06:38
93 45-54 Male 155 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΠΡΑΤΣΟΣ 1:06:39
94 35-44 Male 189 ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ 1:07:03
95 55-64 Male 661 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 1:07:16
96 65> Female 13 ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΒΙΓΚΑ 1:08:00
97 55-64 Male 75 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΩΔΗΣ 1:08:29
98 65> Male 748 ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΠΟΥΛΗΣ 1:11:41
99 45-54 Female 711 ΖΩΗ ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗ 1:13:07
100 45-54 Female   ΓΙΟΥΛΗ ΦΥΤΙΛΗ 1:13:40
101 55-64 Male 758 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΑΛΑΝΗΣ 1:13:58
102 65> Male 715 ΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 1:16:12

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2.2ΚΜ

A/A Category Gender BIB Name 3km
1 ALL Male 950 ΤΖΕΡΥ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ 0:07:11
2 3KM/13-17 Male 675 ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ 0:07:31
3 3KM/13-17 Male 793 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΓΙΟΡΙΚΗΣ 0:08:13
4 ALL Male 945 ΜΑΡΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 0:08:20
5 3KM/13-17 Female 764 ΒΑΣΕΛΑ ΡΟΓΚΑΣΚΑ 0:08:24
6 3KM/13-17 Female 946 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΒΑΣΙΛΑΡΑ 0:08:27
7 3KM/13-17 Female 952 ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΠΛΑΚΑ 0:08:27
8 3KM/13-17 Male 719 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΚΑΓΗΣ 0:09:14
9 ALL Male 777 ΧΑΡΗΣ ΤΣΑΡΠΕΛΗΣ 0:09:26
10 ALL Male 960 ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑΚΗΣ 0:10:12
11 3KM/13-17 Male 749 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ 0:10:19
12 3KM/13-17 Female 957 ΕΛΕΝΗ ΟΡΦΑΝΟΥ 0:10:21
13 ALL Male 733 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΒΑΤΑΚΗΣ 0:10:25
14 ALL Male 942 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΡΑΤΣΟΣ 0:10:45
15 3KM/13-17 Female 809 ΤΕΡΕΖΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΧΑ 0:11:15
16 3KM/13-17 Male 642 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΒΙΛΙΩΤΗΣ 0:11:46
17 ALL Female 951 ΜΑΡΙΑ ΣΤΑΥΡΑΚΑ 0:12:08
18 3KM/13-17 Female 543 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΤΤΑ 0:12:53
19 ALL Male 737 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΤΡΗΣ 0:13:16
20 3KM/13-17 Female 954 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΙΔΗ 0:13:17
21 ALL Male 750 ΝΙΚΗΤΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ 0:13:50
22 3KM/13-17 Male 545 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΒΙΛΙΩΤΗΣ 0:14:14
23 3KM/13-17 Male 741 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ 0:14:15
24 ALL Female 959 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΚΑΣΤΡΙΝΟΥ 0:14:16
25 ALL Female 677 ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΔΑΛΑΤΣΗ 0:14:21
26 3KM/13-17 Female 544 ΑΓΛΑΙΑ ΓΙΟΥΡΟΥΚΗ 0:14:28
27 ALL Male 787 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΙΛΙΑΚΟΣ 0:14:31
28 ALL Female 766 ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΕΒΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 0:14:39
29 ALL Male 826 ΔΗΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΓΚΟΣ 0:14:45
30 ALL Male 831 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΡΑΧΙΩΤΗΣ 0:14:45
31 3KM/13-17 Male 958 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΙΝΕΒΥΖΙΔΗΣ 0:18:11
32 ALL Female 794 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΟΝΟΓΙΟΥ 0:18:14
33 ALL Female 772 ΕΥΓΕΝΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 0:18:37
34 ALL Female 807 ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΦΩΤΑ 0:21:14
35 ALL Female 941 ΑΣΠΑΣΙΑ ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ 0:22:38
36 ALL Male 524 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ 1:49:39